Responsabil IT – Administrator Retea

ADF PROD SRL

Fereastra ADF Tamplarie PVC | Ferestre Usi Rulouri

Descrierea postului:
• Mentinerea in buna functionare a statiilor de lucru, mentenanta lor ;
• Instalarea/configurarea de pachete software, instalare/configurare periferice si rezolvarea eventualelor incidente tehnice;
• Instalarea de noi echipamente in retea;
• Configureaza noi conturi de utilizatori, grupuri de membri etc;
• Actualizeaza/gestioneaza site-urile.

Candidatul ideal:
• Studii de baza: studii in domeniul IT;
• Cunostinte si deprinderi: Windows, Office + aplicatiile Office aferente, Server;
• Capabilitatea de a instala si configura softuri si echipamente periferice;
• Intretinere Server Windows: setari drepturi de acces pentru useri, configurari conturi email (MS Exchange 2003, Windows 2003 Server), intretinere Active Directory (drepturi, etc);
• Cerinte aptitudinale: capacitate de sinteza ai de analiza, judecata rapida, corectitudine, flexibilitate.

Oferta:
• Pachet salarial motivant;
• Cursuri de perfectionare;
• Posibilitatea dezvoltarii personale intr-o companie de succes.

Loading